
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 1 mm |
| Width | 550 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 130 mΩ |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Height | 400 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 125 V |
| Depth | 550 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Type | Fast Blow |
| Current Rating | 1 A |
| Max Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Working Voltage | 32 V |
| Approvals | UL |
| Terminal Material | Nickel |
| Size | 1.00 mm x 0.55 mm x 0.40 mm |
Stock: 13970
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24366
Ext.Price$0.24366
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24366 | $0.24366 |
| 10 | $0.22143 | $2.21430 |
| 50 | $0.18381 | $9.19050 |
| 100 | $0.16927 | $16.92700 |
| 500 | $0.14106 | $70.53000 |
| 1000 | $0.12995 | $129.95000 |
| 3000 | $0.11831 | $354.93000 |
| 5000 | $0.10772 | $538.60000 |
